Среда, 03.03.2021, 05:07 Вы вошли как Гость · Группа "Гости" · RSS
Новости Главная Регистрация Вход
Приветствую Вас, Гость

Основное меню
Категории новостей
Святой Престол.Мир
УкраинаСНГ
Литургические чтенияТолкование литургических чтений
Воскресная школа для детейЕвангелизация
Новости сайтаПубликации
Архив новостей
Мини - чат
Помогите ребёнку
Facebookдобавить на Яндекс
 
Главная » 2012 » Сентябрь » 15 » Ось Матір Твоя.
23:57
Ось Матір Твоя.

Роздуми до Слова Божого на спомин Пресвятої Діви Марії Страждальної

А при хресті Ісусовім стояли його мати, сестра його матері, Марія Клеопова та Марія Магдалина. 26 Бачивши Ісус матір і біля неї учня, що стояв, - а його ж любив він, - мовить до матері: «Жінко, ось син твій.» 27 А тоді й до учня мовить: «Ось матір твоя.» І від тієї хвилі учень узяв її до себе.

Інколи можна почути думку, що діалог Ісуса з Йоаном і Марією мав приватний характер. Таким чином Ісус подбав про свою матір, яка, втрачаючи Сина, втрачала будь яке забезпечення. Щодо такого розуміння тексту маємо цілий ряд труднощів.

" Не біймося взяти Марію, прийняти її до свого життя

По – перше: Діалог Ісуса з Йоаном і Марією відбувся на хресті. А все, що відбулося на хресті, має зв'язок з нашим Відкупленням. Ісус на хресті не вирішував своїх приватних питань. Зрештою, що це був би за Син, який тільки в останню хвилину згадав про матір?

По – друге: Ісус, вказуючи на Матір і вказуючи на Йоана, говорить слово «ось». Це слово належить до так званої пророчої формули, яка заповідає важливі події в історії спасіння, події, які назначені особливим втручанням Бога.

Наприклад, текст з Книги Пророка Йоіла:

Ось бо в ті дні й того часу, коли заверну бранців Юди та Єрусалиму, 2 зберу всі народи і поведу їх вниз у Йосафатову долину. Там учиню суд над ними за мій народ та за моє спадкоємство - Ізраїля; вони бо його між народами порозкидали і край мій розділили.

По – третє: Ісус називає Марію «жінка». Те саме слово ми знаходимо в тексті, який Традиція називає Протоєвангелієм – Бут 3, 15: Я покладу ворожнечу між тобою і жінкою і між твоїм потомством та її потомством. Воно розчавить тобі голову, а ти будеш намагатися ввіп'ястися йому в п'яту. Наш Господь прагне показати, що саме в цей момент сповнюються слова того пророцтва, настає поразка диявола. Ісус є тим Потомком Жінки, який чавить голову змія.

По – четверте: Йоан не названий тут своїм власним ім’ям «Йоан», а «учень». Щоб кожен читач, який прагне бути учнем Господа, міг ідентифікувати себе з Його поставою.

По – п’яте: Грецьке слово лямбано, яке перекладається «взяти», означає взяти повністю людину з усім, що є в неї, з усім багатством її особистості. Прийняти все.

Не біймося взяти Марію, прийняти її до свого життя. Господь саме цього хотів. Це його заповіт з хреста.


о. Роман Лаба OSPPE


Источник: Credo

Категория: Толкование литургических чтений | Просмотров: 435 | Добавил: Andrii40 | Пожалуйста проголосуйте за эту новость  Рейтинг: 0.0/0
Copyright Сatholic-info. © 2021
Поиск
...
Опрос
Какой праздник для вас самый главный?
Всего ответов: 523
Мы на You Tube
Радио Мария ОнЛайн
Праздники
НАША КНОПКА


...
Block contentТелебачення Віковічного Слова
eXTReMe Tracker Маранафа: Библия, словарь, каталог сайтов, форум, чат и многое другое. Твоя Библия: Библия, ответы на вопросы, христианская библиотека. Рейтинг Francis.ru
 

Бесплатный хостинг uCoz